Čtěte před nákupem

Vážení kupující, dovolujeme si vás ve stručnosti informovat o základních aspektech nákupu v internetovém obchodě Smartum.cz. Kompletní informace najdete v obchodních podmínkách. E-shop je zaměřen na prodej skladového zboží, v případě vyprodání produktu ho není možné do nákupního košíku vložit. Skladové zásoby pravidelně doplňujeme, zboží je obvykle opět dostupné do 10 dní od vyprodání.

Objednávky odesíláme obvykle první pracovní den následující po dni uhrazení. Garantujeme odeslání objednávky nejpozději třetí pracovní den následující po dni uhrazení. Datem uhrazení objednávky se rozumí den přijetí e-mailového oznámení odeslaného bankou; den uhrazení objednávky se nemusí shodovat s datem splatnosti zadaným kupujícím v příkazu k úhradě. Pokud by se stalo, že objednávka nebude předána přepravci ve výše uvedené lhůtě, obdrží zákazník zboží zcela zdarma - bude mu vrácena celá uhrazená částka včetně přepravních nákladů. V případě volby platby při převzetí začíná třídenní lhůta dnem vytvoření objednávky za předpokladu, že kupující splnil veškeré povinné náležitosti (uvedl existující adresu, zadal funkční telefonní číslo...)

Veškeré objednávky jsou závazné. Pokud o zboží již nemáte zájem, je třeba požádat o stornování objednávky e-mailem do 60 minut od vytvoření objednávky. Nepřijmutí zásilky s objednaným zbožím není platným aktem stornování objednávky - v takovém případě Vám budou účtovány veškeré náklady spojené s vyřízením (odesláním) objednávky. Pokud je kupujícím spotřebitel, může ve lhůtě 14 kalendářních dni od převzetí zásilky odstoupit od kupní smlouvy - viz obchodní podmínky.

K přepravě zásilek na území ČR používáme Českou poštu, PPL a Zásilkovnu:

 • Česká pošta
  • doporučená zásilka/cenný balík doručovaný na adresu - 78 Kč
  • obyčejné psaní - 0 Kč. U tohoto druhu zásilky České pošta negarantuje vůbec nic - datum dodání, zásilky nejsou pojištěny, nelze je sledovat a v případě ztráty či poškození během přepravy není přepravcem poskytována náhrada! Doporučujeme využívat jen pro zasílání drobného a velmi levného zboží (např. výprodej).
  • Balík do Balíkovny - 55 Kč
 • Kurýrní přepravce (poskytováno ve spolupráci se Zásilkovnou, na Vaši adresu doručuje DPD či jiný kurýr vybraný Zásilkovnou)
  • 107 Kč
 • Zásilkovna - dodání na pobočku v České republice 
  • 79 Kč
 • PPL - doručení do výdejního místa
  • 69 Kč
 • PPL - doručování na adresu
  • 119 Kč

 

Na dobírku z důvodu velkého množství neuhrazených objednávek (a tím pádem i vysoké finanční škody) od 27. 11. 2019 nezasíláme. Do zahraničí (tj. ani na Slovensko) nezasíláme. Osobní odběr není nabízen a nelze ho ani dohodnout individuálně. 

Veškeré objednávky balíme účelně s přihlédnutím ke křehkosti zboží a jeho rozměrům. Obalový materiál považujeme za nástroj ochrany zboží při přepravě z obchodu k zákazníkovi, nikoliv za designový šperk, který si kupující následně vystaví doma ve vitríně. Vždy balíme zboží tak, abychom ho ochránili před obvyklým stupněm možného poškození během transportu (přejetí tankem zásilka nepřežije, běžnější nástrahy ano) a současně zachovali příznivou cenu za přepravu, jejíž je cena obalového materiálu nedílnou součástí. Gumové pouzdro na mobil tak pravděpodobně obdržíte v bublinkové obálce, křehké produkty v kartonové krabičce. U některého druhu zboží (např. obaly na tablety) používáme i nové (tj. nepoužité) krabice na pizzu z důvody dobré ochrany zboží a nízké pořizovací ceny, nemusíme Vám tak za přepravu účtovat více, než je třeba. V případě, že neakceptujete možnost dodání zboží v kartonové krabici s obrázkem pizzy, tak Vám rádi za poplatek 50 Kč zboží zašleme v jiném druhu obalu. Uvedený poplatek je možno hradit jen bankovním převodem před odesláním objednávky.